Van'da Koronavirüs tehdidine rağmen caddeler doldu taştı

VAN - Koronavirüs vaka sayısına her gün yenilerinin eklendiği Van’da, bayram alışverişi için merkeze gelen yurttaşlar, cadde ve sokakları adeta tıka basa doldurdu.

Van'da Koronavirüs tehdidine rağmen caddeler doldu taştı

Koronavirüs (Kovid-19) tehdidine rağmen taziyelerin kurularak, vaka sayısına yenilerinin eklendiği Van’da, Ramazan Bayramı için alışverişe çıkan yurttaşlar, cadde ve sokakları tıka basa doldurdu. Kendin en işlek caddeleri olan Cumhuriyet, Maraş caddeleri ile ara sokaklarda alışveriş yapan yurttaşlar, fiziksel mesafeyi bir kez daha hiçe sayarak, dakikalarca onlarca kişiyle aynı noktayı paylaştı. 

SORUN ARAÇLARMIŞ! 

Trafiğin de yoğunlaştığı kentte, maske takarak virüsten korunmaya çalışan yurttaşlar, dar bir çok alanda birbirine çarparak yürüdü. Salgına adeta davetiyenin çıkarıldığı kentte, yurttaşlar kalabalığın normal olduğunu, fiziksel mesafenin araçlar yüzünden sağlanamadığını savundu. 

VAKA SAYISI ARTIYOR

Vaka sayısının 448 olduğu kentte, şimdiye kadar 9 yurttaş yaşamını yitirirken, taburcu olan hasta sayısı ise 301. En fazla vaka sayısının olduğu İpekyolu ilçesi ise fiziksel mesafenin hiçe sayıldığı kent merkezini kapsıyor. 

VAKALARIN İLÇELERE GÖRE DAĞILIMI

Kentin vaka ve ölüm dağılım sayısı ise şöyle: “İpekyolu 184 vaka, 2 ölüm, Başkale 58 vaka, Edremit 56 vaka ve 2 ölüm, Tuşba 51 vaka ve 2 ölüm, Gürpınar 26 vaka, Erciş 23 vaka ve 2 ölüm, Çaldıran 14 vaka, Saray 12 vaka, Gevaş 10 vaka, Muradiye 5 vaka, Çatak 4 vaka, Özalp 3 vaka ve Bahçesaray 2 vaka ve bir ölüm.” 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER