Van'da fırtına ve yağışlar hayatı olumsuz yönde etkiliyor

VAN-Van'da aşırı yağışlardan dolayı subaskınları ve toprak kayması yaşandı.

Van'da fırtına ve yağışlar hayatı olumsuz yönde etkiliyor

Dün akşam saatlerinde başlayan yağmur ve ardından gelen şiddetli fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Van'ın Gevaş ilçesinde ağaçların devrilmesine, elektrik direklerin devrilmesine neden olan fırtına, bazı araçların da zarar görmesine neden oldu. Elektrik kesintisine neden olan fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi.

TOPRAK KAYMASI

Van merkez Edremit ilçesinde etkili olan sağanak yağış, toprak kaymasına neden oldu.

Edremit ilçesine bağlı Şabaniye Mahallesindeki su deposunun alternatif yolu, geçen haftadan bu yana aralıklarla süren ve zamanla etkisini artıran sağanak yağmurdan dolayı zemin gevşemesinden kaynaklı çöktü. Yoldaki toprak kayması araçların yoğun olarak kullandığı Eski Edremit Yolu'nda geçişleri zorlaştırdı. Yoldaki toprak yığınından dolayı araçlar geçmekte zorlanırken, su deposunun alternatif yolu ise, çökmeden dolayı kullanılamaz hale geldi. Daha sonra haber verilmesi üzerine olay yerine gelen bir iş makinesi, yoldaki yığınları temizledi. Temizlenen yolda araç geçişi sorunsuz sağlandı.

SU BASKINI

Van merkez Tuşba ilçesinde etkili olan sağanak yağış, birçok evin su altında kalmasına neden oldu.

Van'da geçen haftadan bu yana aralıklarla süren ve dün gece etkisini artıran sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış özellikle dere yatağına yakın bulunan evlerde su baskınlarına neden oldu. Tuşba ilçesine bağlı Beyüzümü Mahallesinde dere yatağına yakın bulunan bazı evler su altında kalırken, haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yağışlarla birlikte evleri basan su, itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi.

Yaşanan su baskını sonucu evdeki eşyaların kullanılmaz hale geldiği bildirildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER