Van'da Ekipler çığ bölgesine ulaşmaya çalışıyor

VAN - Van-Bahçesaray kara yolunda yaşanan ve 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ bölgesinde kar altında kalan itfaiye eri Mehmetcan Taşdemir'i aramak için gitmeye çalışan ekipler, Yukarı Narlıca Mahallesi'ne ulaştı.

Van'da Ekipler çığ bölgesine ulaşmaya çalışıyor

Van-Bahçesaray kara yolunda ilki 4 Şubat, ikincisi 5 Şubat'ta yaşanan ve 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ bölgesinde kar altında kalan itfaiye eri Mehmetcan Taşdemir'i aramak için gitmeye çalışan ekipler, bölgeye en yakın yerleşim yeri olan Yukarı Narlıca Mahallesi'ne ulaştı. 41 kişinin can verdiği ve 84 kişinin yaralandığı çığ bölgede Taşdemir'in aranmasına olumsuz hava koşulları nedeniyle 7 Şubat'ta ara verilmişti. 

Konuya dair açıklama yapan Van Valiliği, çalışma sonucunda Çatak-Bahçesaray kara yolu Yapılı Mezrası çıkışındaki çığın temizlendiği ve çığ bölgesine gitmeye çalışan teknik ve kurtarma ekiplerinin, Yukarı Narlıca Mahallesi’ne ulaştığı belirtildi. Çığ bölgesine ulaşılması halinde yapılacak inceleme ve değerlendirme sonrası Taşdemir'i arama çalışmasına başlanılacağı kaydedildi. 

VAN'DAN EKİPLER SEVK EDİLECEK

Öte yandan; İran sınırında bulunan Van'ın Çaldıran ilçesi Sarıçimen (Navrî) Mahallesi'nde, 10’u Afganistanlı, 3’ü Kobanêli 13 mültecinin donarak hayatını kaybettiği belirtilen bölgeye, İlçe Jandarma Komutanlığı ve bölgedeki karakolun yapacağı değerlendirme sonrası çalışma yapılacağı, şartların uygun olması halinde Van’dan ekiplerin sevk edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER