Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal: KCK Pazar günü eylemsizlik ilan edecek

Med Nuçe TV çalışanı gazeteci Erdal Er, KCK'nın kararını Twitter hesabından duyurdu

Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal: KCK Pazar günü eylemsizlik ilan edecek
 Mednuçe TV'de çalışan gazeteci Erdal Er, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PKK'nin Avrupa'daki yöneticilerinden Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal'ın, "KCK'nın pazar günü eylemsizlik kararı aldığını" duyuracağını aktardı.

Erdal Er'in kişisel Twitter hesabından duyurduğuna göre, Med Nuçe TV canlı yayınına katılan Remzi Kartal, şunları söyledi:

"KCK Pazar günü eylemsizlik ilan edecek. Eylemsizlik kararını demokrasi güçlerinin elini güçlendirmek için yapıyoruz. Eylemsizlik isteyenler sürece sahip çıkmalıdır."

Celal Başlangıç: Karar, öğrendiğim kadarıyla 11 Ekim 2015 Pazar günü açıklanacak 

KCK Eş Başkanı Besa Hozat da 7 Ekim'de Özgür Gündem yayımlanan yazısında, "Özgürlük Hareketi, HDP'nin 1 Kasım'daki büyük zaferine daha fazla katkı sunmak için tekrardan tarihi bir tutum takınarak AKP'nin tüm iğrenç planlarını bir kez daha boşa çıkaracak ve gereken hesabı soracaktır" ifadelerine yer vermişti.

Celal Başlangıç: PKK'den seçimler için 'çatışmasızlık' kararı

Bese Hozat'ın yazısı, T24 yazarı Celal Başlangıç tarafından PKK'nin seçimler için 'çatışmasızlık kararı' aldığı şeklinde yorumlanmıştı. 8 Ekim tarihli köşe yazısında, PKK'nin seçime 15 gün kala, çatışmasızlık süreci başlatarak, savunma odakı bir konuma geçeceği beklentisini aktaran Başlangıç, "Bu karar, öğrendiğim kadarıyla 11 Ekim 2015 Pazar günü açıklanacak ve seçimlerin yapılacağı 1 Kasım'a, sandıklar kapanana kadar geçerli olacak" diye yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER