Kılıçdaroğlu: Suriye’de savaşı bitirin kardeşim!

ANKARA- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Suriyelilere değil, Suriyelilere buraya getiren politikaya kızılması gerektiğini belirterek, “Suriye’de savaşı bitirin kardeşim. Suriyelileri de kendi ülkelerine gönderin” dedi.

Kılıçdaroğlu: Suriye’de savaşı bitirin kardeşim!

Partisinin Abant’ta düzenlenecek kampına katılmak üzere Bolu’ya hareket eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mengen ilçesi girişindeki bir dinlenme tesisinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve partililer tarafından karşılandı. Burada partililerle kısa süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Mengen Belediyesi önünde partililere konuştu.

Kılıçdaroğlu, herkesi kucaklayan yeni bir siyaset anlayışı getirdiklerini savunarak, “ Ayrışmayacağız, bölünmeyeceğiz, bir arada huzur içerisinde yaşayacağız. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Beraber yapacağız bunu. Bizi diğer partilerden ayıran budur. Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’de egemen kılacağız. Bakın İstanbul’da yaptık, engel çıkardılar ama bu milletin ferasetine, bu milletin vicdanına güvendim ben. ‘Adalet ve vicdan bu millette var’ dedim. ‘Adalet ve vicdan varsa Ekrem İmamoğlu tekrar kazanır’ dedim ve tekrar kazandı. Hepinize şükran borçluyum, teşekkür ederim” diye konuştu.

‘SURİYELİLERE DEĞİL GETİRENLERE KIZACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu, halkın Suriyelilere kızmaması gerektiğini aktararak, “Suriyelilere kızmayın, niye kızıyorsunuz? Savaştan kaçıp geldiler. Suriyelileri buraya getirenlere kızacağız, kim getirdi Suriyelileri, hangi politika getirdi? Asıl kızacağımız nokta bu, Suriyelilere değil, Suriyelileri buraya getirenlere kızacağız” dedi.

‘SURİYE’DE SAVAŞI BİTİRİN KARDEŞİM’

Suriye’de savaşın bitirilmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Sonra da şunu diyeceğiz, Suriye’de savaşı bitirin kardeşim. Suriyelileri de kendi ülkelerine gönderin. Dolayısıyla savaşın olduğu bir yerde çocuklar, kadınlar hayatlarını kaybeder, büyük insanlık dramı yaşanır. Suriye’de savaş var, birbirlerini öldürenler Müslümanlar. Silahı veren Amerikalılar ve Ruslar. Bu oyuna İslam dünyasının gelmemesi lazım ama maalesef bu oyuna geliyoruz. Maalesef milyonlarca kişi yerinden, yurdundan edildi ve maalesef binlerce çocuk, kadın, yaşlı hayatını kaybetti. Biz bu bölgeye huzuru getireceğiz. Uluslararası Suriye Konferansı’nı düzenlememizin nedeni de buydu. Memlekete huzur gelsin diye, komşuda yangın varsa yangının üzerine benzin bidonuyla değil yangını söndürmek için suyla gideceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER