İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Seçilen kişiyi ziyaret ettim

Süleyman Soylu'nun kendisinin Diyarbakır'ı ziyaretine dair sözlerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "'Seçime girmesinde sorun yoktur' denilen ve seçilen kişiyi ziyaret ettim" dedi.

İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Seçilen kişiyi ziyaret ettim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir televizyon programında kendisinin Diyarbakır ziyaretine ilişkin söylediklerine yanıt verdi. 

İmamoğlu, "Çok acı Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 'seçime girmesinde sorun yoktur' denilen ve seçilen kişiyi ziyaret ettim ben. Milli duygularımı işaret eden her şeyi hediye ederim, hediye edemeyen utansın. Ben burada nasıl konuşuyorsam Diyarbakır’da da öyle konuşuyorum. Devlet büyükleri devletinde yaşayan millete öyle bakmazsa hiçbir sorun çözülemez. Benim yaptığım tümüyle hukuka uygundur. Bunu yarın ülkenin her yerinde yaparım. Benim milli duygularımı temsil eden unsurları hediye etmeyeceğim de neyi edeceğim?"dedi. 

'AMACIM BU ŞEHRİN İSRAFINI ENGELLEMEK'

İhtiyaç fazlası araçların sergilendiği Yenikapı Meydanı'na da gideceğini dile getiren İmamoğlu, "Yenikapı’ya yarın ya da öbür gün gideceğim. Benim oradaki araçlarla fotoğraf çektirme diye bir çabam olmaz. Amacım bu şehrin israfını engellemek. Ben utanıyorum onları mı göstereceğim? O kadar hizmet fazlası aracın gereği neydi? Arkadaşlarım o  bakımdan açıklayacaklar. Niye araçların uydu takip sistemleri belli bir dönemde kayıt altından çıkarılsın? Memleketin malına biz gözümüz gibi bakacağız" ifadesinde bulundu. 

SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

Soylu katıldığı televizyon programından İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretine ilişkin şu sözleri sarf etmişti: "Hangi çizgidesiniz? Bunu ben değerlendirmem, seçmenler değerlendirir. Biz orada teröre karşı mücadele ortaya koyuyoruz. Onları gönüllendiren kişiyi ben İçişleri Bakanı olarak uyarırım. Bırakın da bu işin bu boyutunun nasıl yürütüleceğinin ortaya koyma hakkı bizim olsun. Bırakın, bu mücadelenin yapıldığı kesime moral verenleri değerlendirme hakkımız olsun." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER