Erdoğan: Kuzey Suriye operasyonlar başlattık

ANKARA - Partisinin grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Kuzey ve Doğu Suriye’ye dair operasyon yapacaklarını söyleyerek, “Planlarımızı tamamladık” dedi.

Erdoğan: Kuzey Suriye operasyonlar başlattık

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. İstanbul Havalimanı’nın açılışına dair konuşan Erdoğan, “Her uçuşta burası 29 Ekim 95’inci yıl dönümünde açılmıştı denilecek. Cumhuriyet Bayramı resepsiyonumuzu yeni havalimanımızda gerçekleştirdik. Bunu bahane edip gelmeyenler oldu. Neymiş bu tür resepsiyonlar sadece Ankara'da kutlanırmış. Bu nasıl bir anlayıştır? Sen yeter ki gönlünü bu işe ver. Sende gönül olmadıktan sonra bahane bulmak kolay” dedi.

Erdoğan, “Öğrenci Andı” konusunda, “Ant meselesini köpürterek milletimizle aramıza nifak sokacaklarını sanıyorlar. 2015'ten bugüne neredeydiniz. Bunu yaparken kendilerini gülünç durumlara düşürüyorlar” diye konuştu.

KUZEY VE DOĞU SURİYE

Kobanê’ye yönelik TSK’nin top atışlarına değinen AKP Başkanı Erdoğan, Kuzey Suriye’ye dair plan hazırladıklarını ve “Operasyonları başlattık. Yakında daha kapsamlı operasyonlar yapacağız” diye ekledi. 

‘DONARAK ŞEHADETE YÜRÜMEK DE VAR’

Dersim’de 2 askerin donarak ölmesine dair CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sorumluların bulunması” yönündeki açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi: “Bay Kemal buralardan kendisi rant elde etmeye çalışıyor. Benim dedem Sarıkamış’ta tüfeğine sarılı olarak ve donarak şehit oldu. Şehadetin içinde kurşunla şehadete yürümek de donarak şehadete yürümek de var. Elbise filan bunları bize anlatma. Bizim askerimizin elbisesinden uyku tuluma kadar hepsi en modern ordulardaki malzemelerdir. Milleti niye aldatmaya çalışıyorsun? Bu devleti senin küçümsemeye hakkın yok. Bu şehitlerimizin aileleri bu şehadete inanmışlar. Bu noktada bunu biliyorlar. Ama sende bu yok. Bir şey toparlayamayacaksın. Zaten bittin, gittin, bir şey yapamayacaksın. Ama dürüst ol. Hiç olmazsa şehitlerimizin üzerinden rant elde etmeye çalışma.”(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER