Bahçeli HDP için soruşturma çağrısı yaptı

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pazar günü yapılan HDP kongresi için savcılara, “soruşturma açın” çağrısı yaptı.

Bahçeli HDP için soruşturma çağrısı yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’te grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Pazar günü yapılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) 4. Olağan Kongresi’ne ilişkin savcılara soruşturma açma çağrısı yaptı. Bahçeli, “HDP, Türksüz anayasa diyor, aynı şeyi CHP de istiyor… Ha HDP ha CHP. Ha Serok ha Babacan. Alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır” dedi.

‘YÖNETİMDE SİYASİ SORUMLULUĞUMUZ YOKTUR’

Bahçeli’nin, partisinin Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduğunu hükümet ortağı olmadığını belirtti ve “Yönetimde siyasi sorumluluğumuz da bulunmuyor” dedi.

Bahçeli, şunları söyledi: “İdari tasarruflar tamamen hükümetin tekelindedir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın onayıyla Avusturya’ya büyükelçi (Ozan Ceyhun) tayin edilmiştir. Atamayla büyük bir eleştiri sağanağı başlamıştır. Ahlaksız bir süreç devreye alınmıştır. Büyükelçinin ülkücü katili olduğu iddiası gündeme taşınmıştır. (1 Mart 1977) Mustafa Erol şehit olmuştur… Şehit naaşının resmedildiği fotoğraf gözümüzün önünde gitmemiştir. Merhum şehidimizin katilinin kim ya da kimler olduğu resmi olarak tam bilinmeden, sosyal medyada provokasyon yapan, bize dava öğretmeye çalışanların varlığı da teker teker açığa çıkmıştır… Atamayla ilgili sorumluluk hükümettedir… Bu tuzağa bazı milletvekillerimiz ve parti yönetimimizden isimlerin de düşmesi ibretlik bir vakadır. Şehidimizi de, söyleyeceğimizi de biliriz. Bize, sosyal medya yolcusu değil davamızın hancısı lazımdır.”

RUSYA TEPKİSİ

İdlib ile ilgili gelişmelere dair Bahçeli, “İdlib’le ilgili altı çizilmesi gereken muamma, rejim güçlerinin bu ayın sonuna kadar gözlem noktalarının gerisine çekilip çekilmeyeceğidir… Bütün ihtimalleri hesaba katmak, sahada ve masada yer tutmak hayati ve zaruridir… İdlib pek çok şeye gebedir. Türk askeri tek taraflı işgal amaçlı değil, Astana ve Soçi ruhuna uygun şekilde orada bulunmaktadır… Türkiye’nin geri adımı düşünülemez. Putin’in ikili oynaması, önde Sayın Erdoğan’a sarılırken arkada Esad’ı kucaklaması tam bir çelişkidir. Türkiye ile Rusya stratejik ortak değildir, müttefik değildir. İki ülke arasında siyasi, ticari ve ekonomik ilişki ağları güçlenmiştir. İdlib’deki gerilim, domates yüklü tırlarımızın Rusya sınırında beklemesine neden oluyorsa, samimiyetsizlik zirve yapmış demektir… Biz kuzu olup baş eğmeyiz, bozkurt olur zalimleri tepeleriz” ifadelerini kullandı.(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER