Askeri Alana Dev Sağlık Kompleksi

Bursa’da Yeni Stadyumun Karşısında Bulunan Askeri Alana Dev Sağlık Kompleksi Yapılmasına Dair Karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Onaylandı.

Askeri Alana Dev Sağlık Kompleksi
Bursa’da yeni stadyumun karşısında bulunan askeri alana dev sağlık kompleksi yapılmasına dair karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı.
Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Belediyenin Ankara Yolu’ndaki yeni yerleşkesinde Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yeni stadyumun karşısında bulunan ve yapılan protokolle Milli Savunma Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na geçen 100 dönümlük alana dev sağlık kompleksi yapılması kararlaştırıldı. Geriye kalan 25 dönümlük alanın da yine askeri bölge olarak kullanılacağı açıklandı.
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, alınan kararın hayırlı olmasını diledi. Bursa’nın böyle bir karara ihtiyacının bulunduğunu, söz konusu araziye otel ya da AVM türü yatırımın yapılmayacağını kaydeden Başkanvekili Ödünç, “Bursa’da bugüne kadar kamu binası yıkılarak yerine AVM ya da otel yapılmadı. İnşallah bundan sonra da bu tür bir şey yapılmayacak” dedi. Sağlık alanının Bursa’daki devlet, kadın doğum, çocuk ve onkoloji hastanelerini bir arada tutacağını belirten Başkanvekili Ödünç, “Devlet hastanesi statüsündeki kopmleksin finansmanı Bursalı bir hayırsever tarafından sağlanacak” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER