Sürgün edilen kanser hastası Olcay Senem görevine döndü

ANKARA - Kars Kültür Turizm İl Müdürü H.D., tarafından tacize uğradığını belirtmesi üzerine Kars Valiliği tarafından Müze Müdürlüğü’ne sürgün edilen kanser hastası Olcay Senem, eski görevine geri döndü.

Sürgün edilen kanser hastası Olcay Senem görevine döndü

Çalıştığı Kars Kültür Turizm İl Müdürlüğü Müdürü H.D. tarafından tacize uğradığını söylemesinin ardından, Kars Valiliği kararıyla 8 Ekim 2019 tarihinde Müze Müdürlüğü’ne sürgün edilen kanser hastası Olcay Senem, eski görevine geri döndü. Senem’in yaşadıklarını, 11 Mart’ta yayınlanan röportajla ajansımız gündeme getirmişti. 

Valilik tarafından 16 Mart’ta verilen kararla, Senem’in Kars İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü sürekli işçi kadrosuna ataması yapıldı. Kanser hastası olduğunu ve halka açık yerlerde çalışmanın kendisi için zararlı olacağı nedeniyle Senem, kütüphaneye yapılan atamasının iptal edilerek, eski görev yerine iade talebinde bulundu. Bunun üzerine 18 Mart’a atama işlemi iptal edildi.

Senem’in kendisini taciz ettiğini söylediği Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü H.D.’nin imzasının yer aldığı karar, 24 Mart'a Kars Valiliği'ne gönderildi. Gönderilen kararda şu ifadelere yer verildi: “Adı geçenin talebi ve anılan müfettiş raporu ile Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığı, Sözleşmeliler ve İşçiler Şubesi Müdürlüğünün 19.03.2020 tarih ve E.263190 sayılı yazısına istinaden, Olcay SENEM'in Müdürlüğümüzdeki eski görev yerine iade edilmesi ve Valilik Makamından alınan tarih ve 833312 sayılı Müze Müdürlüğüne yapılan görevlendirme onayının iptal edilmesi hususunu olurunuza arz ederim.”

Bunun üzerine Senem, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki eski görevine geri döndü. Karar bugün Senem’e tebliğ edildi.  

‘MÜCADELEMİN SONUCU’

Kendisine taciz ettiğini söylediği müdür H.D. hakkında ise başlatılan soruşturmaya dair bilgilendirilmediğini belirten Senem, “Müdür hala korunuyor. Verilen karar verdiğim mücadelenin bir sonucu. Kadınlar artık susmasın. Kurumlarda birçok işçi kadın tacize uğruyor. Toplum baskısından açıklamaktan utanıyorlar. Tacizci utansın. Asla sessiz kalmayın. Kanseri de yeneceğim, susma zamanı değil artık” dedi.

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER