Patnos Belediyesi’nin makam aracına el konuldu

AĞRI- HDP tarafından AKP'den alınan Patnos Belediyesi’nin makam aracı 'Hacizli' olduğu gerekçesiyle polis kontrol noktasında durdurularak el konuldu.

Patnos Belediyesi’nin makam aracına el konuldu

Patnos Belediyesi eşbaşkanları tarafından kullanılan makam aracı, Iğdır güzergahında durdurularak el konuldu. Suveren polis kontrol noktasında durdurulan makam aracı, hacizli olduğu gerekçesiyle el konuldu.

Mezopotamya Ajansı'ın geçtiği habere göre;El konulan araca ilişkin tutulan tutanakta, "(…) Uygulaması esnasında 16.00 sıralarında kontrol noktasına gelen 04 P 1999 plakalı AUDİ marka aracın yapılan sorgusunda Ağrı-Patnos İcra Müdürlüğü'nün 18.06.2019 gün ve 2019/163 sayılı hacizli ve yakalama şartının görüldüğü araç... teslim alınmıştır" denildi. İcra nedeniyle alıkonulan araç Suveren Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

EŞBAŞKAN: KARAR SİYASİDİR

Bu duruma tepki gösteren Patnos Belediye Eşbaşkanı Müşerref Geçer, Iğdır'da düzenlenen festivale gitmek için yola çıktıklarını ve Suveren Kontrol noktasında araçlarının durdurulduğunu söyledi. Araç hakkında 'İcra' işleminin olduğunun söylendiğini belirten Eşbaşkan Geçer, aracın haciz dolayısıyla alıkonulduğunu söyledi. Geçer, "Bugüne kadar herhangi bir sorunun olmadığı aracın alınması siyasi bir karardır. Araç daha önce AKP'li Dedeli Belde Belediyesi'ne hibe edilmişti. Biz seçimi kazandıktan sonra aracı geri tahsis ettik. Bugüne kadar bir sorun yoktu, biz aracı Dedeli Beldesi'nden aldıktan sonra sorun çıkarıldı " dedi.

Patnos Belediyesi, 31 Mart Yerel Seçimlerinde AKP yönetiminden Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yönetimine geçmişti. (Ağrı/MA)

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahin donmez
Sahin donmez - 4 ay Önce

Ayip degilmi bi partini arabasını ali koymak bide hdp oldugu için yaptılar işte akp Hükümeti yapacağı budur

SIRADAKİ HABER