Kılıçdaroğlu'ndan Kaftancıoğlu tepkisi: Başarılı oldu diye cezalandırılıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya ilişkin, “Neden farklı düşünüyorsun diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerinde başarılı oldu diye” sözleriyle tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Kaftancıoğlu tepkisi: Başarılı oldu diye cezalandırılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçlamadan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmesi ardından konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Neden farklı düşünüyorsun diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerinde başarılı oldu diye” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle: “Farklılıkların zenginlik olduğunu göreceğiz. Her bölgenin neden ayrı oyun havaları vardır. Niçin farklı oyun havaları var. Bütün bunlar zenginliğimizdir. Düşünceler de bizim zenginliğimizdir. Neden farklı düşünüyorsun diye ceza veriyorsun. Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam alacağız; İstanbul seçimlerinde başarılı oldu diye. Neden kardeşim, hangi gerekçeyle. Mahkemede söylenmesi gereken her şey söyledi. Üstelik Nazım Hikmet’in dizeleriyle bitirdi. Nazım Hikmet kim o da haksızlığa uğramış bir şair.

ÜZÜNTÜM BU ÜLKEDE ADALETİN YOK OLMAMASIDIR

Türkiye’nin 21. yüzyılda adaletsizliğe tahammül eden bir ülke olmadığını herkesin kabul etmesi lazım. Siyasetin de kabul etmesi lazım. İktidar sahiplerinin de kabul etmesini lazım. Adaletsizlik sadece Türkiye’nin itibarını zedeler. Adalet dağıtmıyorsanız, toplumun vicdanını rahatsız ediyorsanız, bu aynı zamanda dünyada yaşayan ve vicdanı olan herkesi rahatsız eder. Benim üzüntüm bu ülkede adaletin yok olmamasıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER