KCK: Saldırı olmadığı sürece eylemsizlik kararı aldık

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı “Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları da dikkate alan Hareketimiz, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe gerilla güçlerimizin eylemsizlik konumuna çekme kararına varmıştır” açıklamasında bulundu.

KCK: Saldırı olmadığı sürece eylemsizlik kararı aldık
 KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları dikkate alarak güçlerine saldırılmadığı müddetçe eylemsizlik kararı aldıklarını açıkladı.

Fırat Haber Ajansı’nda (ANF) yer alan KCK açıklamasında şunlar ifade edildi:

“Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları da dikkate alan Hareketimiz, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe gerilla güçlerimizin eylemsizlik konumuna çekme kararına varmıştır.

“Gerilla güçlerimiz bu süreçte planlı eylemler yapmaktan uzak duracak, mevcut konumunu koruma dışında bir hareketlilik içinde olmayacak, eşit ve adil bir seçimin yapılmasını engelleyecek veya sakatlayacak hiçbir girişimde bulunmayacaktır.

“Attığımız bu adımın seçimin sağlıklı yapılması ve Türkiye açısından istenilen sonuçları doğurması için çağrı yapan tüm uluslararası güçler, devletler ve Türkiye’deki çevreler bu süreci yakından takip ederek rollerini oynamalı, gereken duyarlılığı göstererek yerinde çağrılar yapıp müdahalelerde bulunmalıdır.

“Kuşkusuz demokrasi güçleri de bu süreçte halkımızın özyönetim iradesine yapılacak saldırılara karşı demokratik tutumlarını ortaya koymalıdır. Demokrasi güçleri ve halkımız karşı saldırıları da dikkate alarak gevşemeye ve direniş ruhunun tavsamasına asla izin vermemeli, bu konuda yüksek bir duyarlılık içinde olmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER