DBB kayyımını ti'ye aldılar: Tuzu kadayıflara mı katıp yediniz

DİYARBAKIR - Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, dünden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı karşısında herhangi bir çalışma yapmaması kentte tepki topladı.

DBB kayyımını ti'ye aldılar: Tuzu kadayıflara mı katıp yediniz

Diyarbakır kent merkezinde dün akşamdan etkisini sürdüren kar hayatı felç etti. Kentin bulvar ve caddeleri ile kaldırımların tümü karla kaplandı. Yağıştan kaynaklı yollarda biriken kar birikintileri araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Bazı araçların yollarda ilerleyememesi nedeniyle trafikte aksamalara yol açarken, özellikle köprülü kavşakların yokuşlarında trafik durma noktasına geldi. Araçlarını iterek ilerletmeye çalışan sürücüler ve temizliği yapılmayan kaldırımlarda yürümekte güçlük çeken yurttaşlar, kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kar temizliği ve tuzlama çalışması yapmamasına tepki gösterdi. 

Tepkiler sonrası DBB araçları kentin bazı caddelerinde kar temizleme ve tuzlama çalışması yapmaya başladı. 

‘GREYDER YOK, TUZ BİTMİŞ’

Kentte kar temizliği ve tuzlama çalışmasının yapılmaması sosyal medyada da tepkilere neden oldu. 

Söz konusu tepkilerden bazıları şöyle:

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş: Diyarbakır’da yoğun yapan kar’a rağmen hiç bir çalışma yok. Kayyım’ın daha önemli işleri var anlaşılan. Şatafat’a o kadar bütçe ayrılmış ki tuz alacak paraları kalmamış. Bu görüntüler başka bir İl’de olsa şimdi tek gündem olurdu. El koyduğunuz Belediye’leri sahiplerine verin.  

Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın: Greyder yok, tuz bitmiş. Tüm yetkiler tek elde toplanınca, bir milyonluk şehrin halinin böyle olacağı belliydi. Diyarbakırlılar kürek ve süpürge başına. Süpürün! 

HDP eski Milletvekili Ferhat Encu: Kayyım eğer künefe yemekten zaman bulursa yollarınızı temizleyecek sevgili Amed halkı! 

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel: Beş santimlik karda Amed’in hali. Tuzu kadayıflara mı katıp yediniz?

HDP Milletvekili Remziye Tosun: Amed’de tek bir cadde sokak temizlenmiş değil, Kayyum makam odalarındaki 'saraycıkları' ve yüzlerce kiloluk fıstıklı kadayıf yemeyi, belediyecilik  hizmeti olarak görmüş olacak ki sokaklar temizlenmiyor... 

Halkın belediyesi halka hizmet etmeli!!!(Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER