Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştü

ANKARA – Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik operasyona ilişkin ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O’Brien’la telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O’Brien’la telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı tarafından Kalın ve O’Brian görüşmesiyle ilgili yapılan yazılı açıklamada “Görüşmede, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgenin tesis edilmesi ve bu alanda bundan sonra atılması öngörülen adımlar ele alınmıştır” denildi.

 Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Görüşmede ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım 2019 tarihinde Washington’a gerçekleştireceği ziyaretin gündemiyle ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur. Sayın Kalın, güvenli bölgenin amacının Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde sınırımızı terörist unsurlardan temizlemek ve mültecilerin evlerine dönüşünü sağlamak olduğunu, DEAŞ ile mücadelenin de kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER