Ağrı’da DİSK Şube Başkanı ve HDP’li 2 yönetici tutuklandı

AĞRI- Ağrı'da 12 Şubat tarihinde yapılan ev baskınlarında DİSK Şube Başkanı Ersin Erincik, HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı İsmail Çiftçi ve Merkez ilçe yöneticisi Eşref Yıldırım tutuklandı.

Ağrı’da DİSK Şube Başkanı ve HDP’li 2 yönetici tutuklandı

AğrıMerkez’de 12 Şubat tarihinde polisler birçok eve baskın yapmış ve 6 kişiyi gözaltına almıştı. Yapılan baskınlarda Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Ağrı Şube Başkanı Ersin Erinçik, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez İlçe Eşbaşknı İsmail Çiftçi, HDP Merkez İlçe Yöneticisi Ömer Taş ve Eşref Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Sabri Taşdemir ve önceki dönem Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Yöneticisi Hamit Taşdemir gözaltına alınmıştı. 2 gündür Ağrı İl Emniyet müdürlüğü TEM şubede ifadeleri alınan yöneticiler bu gün adliyeye sevk edildi.

Ağrı Adliyesi’ne sevk edilen yöneticilere, 2014 ve 2015 yılları arasında katıldıkları basın açıklamaları suç olarak gösterildi. Suçlamaları reddeden yöneticiler savcılıkta alınan ifadeleri sonrası tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Hakimliği’ne sevk edildi.

Mahkemeye çıkan yöneticilerden DİSK Şube Başkanı Ersin Erincik, HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı İsmail Çiftçi ve Merkez ilçe yöneticisi Eşref Yıldırım tutuklanırken,  HDP İl Genel Meclis Üyesi Sabri Taşdemir, HDP Merkez İlçe Yöneticisi Ömer Taş ve DBP yöneticisi Hamit Taşdemir adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Ağrı/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER