Memur-sen Genel Başkanı Yalçın Ankara’daki Saldırıyı Kınadı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Suruç’ta 32 gencin hayatına kıyanlar, Danıştay saldırısında olayın gerçekleştiği saatte kameraları kapatanlar, şimdi yeniden harekete geçti. Şunu bilsinler ki Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar”...

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın Ankara’daki Saldırıyı Kınadı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Suruç’ta 32 gencin hayatına kıyanlar, Danıştay saldırısında olayın gerçekleştiği saatte kameraları kapatanlar, şimdi yeniden harekete geçti. Şunu bilsinler ki Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar” dedi.
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Yalçın, “Ankara’daki hain terör saldırısını lanetliyor; yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz” dedi.
Antalya’da gerçekleştirilen Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Ulaştırma Memur-Sen 6. Büyük Türkiye Buluşması’nda açıklama yapan Yalçın, “Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Asla emellerine ulaşamayacaklar. Suruç’ta 32 gencin hayatına kıyanlar, Danıştay saldırısında olayın gerçekleştiği saatte kameraları kapatanlar, şimdi yeniden harekete geçti. Şunu bilsinler ki Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar” ifadelerini kullandı.
“DARBE İLE AMACA ULAŞAMAYANLAR TERÖRE BAŞLADI”
Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Yalçın, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyoruz. Terör azmaya, ekonomik dengeler bozulmaya, toplumsal barış zedelenmeye başladı. Darbe girişimleriyle amaçlarına ulaşamayanlar bu sefer terör kartını devreye soktular. İçeriden ve dışarıdan lojistik destek alan başta PKK olmak üzere terör örgütleri ülkemizin istikrarını bozmak için yoğun saldırılarda bulunuyorlar” açıklamasını yaptı.
“EN BÜYÜK SİVİL TEPKİYİ ORTAYA KOYDUK”
Terörün karşında en büyük sivil direnişin Memur-Sen tarafından ortaya konduğunu ifade eden Yalçın, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak bu süreçte genel merkezimiz ve il başkanlarımız teröre lanet bildirileri yayınladı ve eylemler ortaya koydu. Özellikle Diyarbakır’da Memur-Sen öncülüğünde yapılan ve 600 STK’nın katıldığı teröre lanet mitingi çok anlamlıydı. Yine milli irade ve sivil dayanışma platformundaki sosyal paydaşlarımızla birlikte ortak bildiriler açıkladık. Türkiye-AB Karma İstişare Kurulu (KİK) üyelerinin öncülüğünde yüzlerce kuruluşun katıldığı ’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ mitingini organize ettik. Teröre bu topraklarda asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER