İzmir’den Ankara’ya Mitinge Giden 2 Kişi Yaralandı

Ankara’daki patlama sırasında mitinge katılmak üzere İzmir’den giden yaklaşık 500 kişiden şuana kadar 2 kişinin yaralandığını belirten DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, araştırmalarının devam ettiğini söyledi.Ankara’da barış...

İzmir’den Ankara’ya Mitinge Giden 2 Kişi Yaralandı
Ankara’daki patlama sırasında mitinge katılmak üzere İzmir’den giden yaklaşık 500 kişiden şuana kadar 2 kişinin yaralandığını belirten DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, araştırmalarının devam ettiğini söyledi.
Ankara’da barış mitingi öncesi bu sabah 2 patlama meydana gelmişti. Patlamalarda 30 kişi hayatını kaybederken, 126 kişi de yaralanmıştı. İzmir’den Ankara’ya da miting için 80 otobüsle yaklaşık 500 kişinin gittiği öğrenildi. Olayla ilgili İHA’ya açıklama yapan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ’’Hayatını kaybeden arkadaşlarımızın ailelerine baş salığı, yaralılara acil şifa diliyorum. İzmir’den 80 otobüsle Ankara’ya gittik. Patlamada İzmir’den geldiğimiz TMMOB üyesi 2 arkadaşımızın yaralandığını öğrendik. Şuana kadar İzmir’den 2 yaralımız var. Demokratik kitle örgütlerinden gelen diğer arkadaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER