İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Kayseri’de Yaşanan Olayla İlgili Açıklama

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu sabah yaşanan anne ve babanın intihar girişimi ile alakalı olarak yazılı açıklama yapıldı.Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "08.10.2015 tarihinde İlimiz...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Kayseri’de Yaşanan Olayla İlgili Açıklama
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu sabah yaşanan anne ve babanın intihar girişimi ile alakalı olarak yazılı açıklama yapıldı.
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "08.10.2015 tarihinde İlimiz Kocasinan İlçesi Şerife Bacı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde sınıf tekrarına kalan 9. Sınıf öğrencisi G.M. Okul Müdüründen maddi durumlarının iyi olmadığı gerekçesiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz yemek talebinde bulunmuş. Okul Müdürü kendisine geçen yıl hem maddi hem de manevi destek sağlandığını belirtmiş, ancak öğrencinin sürekli olarak devamsızlık yaptığı, ders başarısını yükseltemediği ve sınıf tekrarına kaldığı anlamında ’Geçen sene sınıf tekrarına kaldın. Sana sunduğumuz imkanların hakkını vermedin.’ şeklinde sözler sarf etmiş" ifadesinde bulunulan açıklama şu şekilde sürdürüldü:
"Öğrenci G.M.’in annesi 09.10.2015 tarihinde saat 08.45 civarında okul müdürünün odasına gelip ağza alınmayacak sözlerle hakaret edince okul müdürü de olay karşısında annenin odadan dışarı çıkması gerektiğini belirtmiş. Bunun üzerine anne saat 09.30 civarında elinde bıçakla okul bahçesinde hakaretler yağdırarak benim çocuğuma yemek vermiyor şeklinde bağırmaya başlamış. İkna çalışmaları netice vermeyince polis ve ambulans aranmak zorunda kalınmış. Yarım saat sonra baba da elinde bıçakla bahçeye gelerek aynı şekilde okul müdürüne hakaretler yağdırmaya devam etmiş. Aile ikna edilerek ambulansla hastaneye gönderilmiş. Olayın bu şekilde gerçekleştiği okul müdürünün bilgi notundan anlaşılmaktadır. Konu ile ilgili Müdürlüğümüz tarafından gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER