CHP’li Yağ’dan Siyasilere Çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, Ankara’da 30 kişinin hayatını kaybettiği ’Barış Mitingi’ öncesi gerçekleşen patlamayla ilgili olarak siyasi partilere, “Gelin hep beraber bu terör belasına karşı bir olalım,...

CHP’li Yağ’dan Siyasilere Çağrı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, Ankara’da 30 kişinin hayatını kaybettiği ’Barış Mitingi’ öncesi gerçekleşen patlamayla ilgili olarak siyasi partilere, “Gelin hep beraber bu terör belasına karşı bir olalım, siyasi kaygıları, vekil hesaplarını bir kenara bırakıp terörü birlikte lanetleyelim” çağrısı yaptı.
Yağ, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, il yönetim kurulu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri, milletvekili adayları ve partililerle birlikte partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.
Ülkenin, üzerinde oynanan çeşitli oyunlar ve yanlış uygulanan iç ve dış politikalar neticesinde terör örgütlerinin arka bahçesi konumuna geldiğini ifade eden Yağ, “Bugün Ankara’da barış adına toplanan, birlikte yaşama isteğini haykıran sivil vatandaşlarımız terör saldırılarının yeni hedefi olmuştur. Ülkemiz bu tabloyu hak etmiyor. Barış istemek, birlikte yaşamayı istemek ne zamandan beri bu ülkede suç olmaya başladı?” dedi.
Tüm siyasi partililere açık çağrıda bulunan Başkan Yağ, “Terörün dili, dini, ırkı, milleti olmaz. Gelin hep beraber bu terör belasına karşı olalım. Siyasi kaygıları ve vekil hesaplarını bir kenara bırakıp terörü birlikte lanetleyelim. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tek bir vatandaşımızın zarar görmemesi için birlik ve beraberlik içinde siyaset üretmeye devam edeceğiz. Ülkemize ve milletimize layık olmayan bu acıları yaşatanları, kan ve gözyaşı üzerinden siyaset yapanları ve akan kandan beslenenleri CHP örgütleri olarak lanetliyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER