Çanakkale’de İnsan Yüzlü Örümcek Bulundu

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde biber tarlasında insan yüzünü andıran bir örümcek bulundu.Annesini ziyaret maksadıyla QYenice ilçesine giden İsmail Bakır, biber toplamak için girdiği tarlada İngiltere ve Kuzey Afrika bölgelerinde bulunan...

Çanakkale’de İnsan Yüzlü Örümcek Bulundu
Çanakkale’nin Yenice ilçesinde biber tarlasında insan yüzünü andıran bir örümcek bulundu.
Annesini ziyaret maksadıyla QYenice ilçesine giden İsmail Bakır, biber toplamak için girdiği tarlada İngiltere ve Kuzey Afrika bölgelerinde bulunan ve insan yüzünü andıran bir örümcek cinsi yakaladı. Yakaladığı örümceği bir kavanoza koyan Bakır, dönüş yolunda örümceği Çanakkale’ye beraberinde getirdi.
Bakır, “Hafta sonu annemi ziyarete gittim. Aynı zamanda kestane, ceviz ve biber toplayayım dedim. Biber tarlasının içinde bu böceği gördüm. Daha evvel televizyonda gördüğüm için merak ettim. Bir kavanoz içerisine koydum. Sonra bu böceği araştırdığımda İngiltere ve Kuzey Afrika bölgelerinde yaşadığını, Türkiye’de görülmediğini, arı ve sineği zehirleyerek yediğini, bulunduğu bölgelerin özelliğine göre üç dört farklı renkte olduğunu öğrendim” dedi.
İnsan yüzünü andıran örümcekle ilgili internet üzerinde araştırma yaptığını belirten Bakır, örümceği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde bulunan bir profesöre teslim edeceğini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER