Ankara’daki Saldırı Bingöl’de Kınandı

Bingöl’de bir araya gelen KESK sendikaları üyeleri Ankara’da gerçekleştirilen ve 86 kişinin öldüğü, 186 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı kınadı.Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’na (KESK) bağlı sendikalar, Ankara’daki...

Ankara’daki Saldırı Bingöl’de Kınandı
Bingöl’de bir araya gelen KESK sendikaları üyeleri Ankara’da gerçekleştirilen ve 86 kişinin öldüğü, 186 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı kınadı.
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’na (KESK) bağlı sendikalar, Ankara’daki saldırıyı kınamak üzere Dörtyol Saat Kulesi önünde bir araya geldi. Pankartın açıldığı eyleme STK’ların yanı sıra HDP il teşkilatı ve HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy da destek verdi. Basın açıklaması öncesinde oturma eylemi yapılıp, sloganlar atıldı. Çevreden geçen yaşlı bir adamın sloganlara itiraz etmesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis, yaşlı adamı gözaltına alırken, kitle oturma eylemine bir süre daha devam etti.
Oturma eyleminin ardından basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Bingöl Şubesi Başkanı Metin Kılıç, Ankara’daki barış mitingine hunharca bir saldırı gerçekleştirildiğini belirtti.
Kitle yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER