Ankara’daki Patlamada Yaralananların Tedavileri Sürüyor

Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kadriye Altınok, Hastaneye Getirilen Yaralıların Durumlarına İlişkin Bilgi Verdi.

Ankara’daki Patlamada Yaralananların Tedavileri Sürüyor
Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşların tedavileri sürüyor.
Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kadriye Altok, Ankara Garı’ndaki patlama sonrası hastanelerine gelen yaralılarla ilgili İHA’ya açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Altok, hastanelerine 29 başvuru olduğunu söyleyerek, “Bunların 15’i kadın, 14’ü erkek. Hanım vatandaşlardan 2’si hayatını kaybetti. Biri hastanemize ölü olarak gelmişti. Biri yoğun bakımda, 4 tanesi ameliyata alındı. Yaralıların çoğu hafif yaralı, birinin durumu ağır, yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Ben tüm milletimize geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca biz daha çağırmadan, olayı duyarak nöbetçi olmayarak tüm hocalarımıza, kendiliğinden organize olan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Saat gibi işledi, hiçbir sorun olmadı, elimizden geleni en hızlı şekilde yaptık. Birçok yaralımız da taburcu edildi. Şu anda gözlemde olanlar var. Yaralılarımızın durumu iyi. Bir yaralımızın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor” diye konuştu.
Prof. Dr. Altok, yaralıların çoğunun kırıkları olduğunu belirterek, patlamadan dolayı şarapnel parçaları vücuduna girmiş olanların olduğunu ifade etti. Altok, “Yoğun bakımda tedavileri devam edenler var, durumları stabil. Olayda hayatını kaybedenlerin, diğer hastanelerde yer bulamayanların bir kısmını kabul edeceğiz. İlerleyen saatlerde bu rakamlar değişebilir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER