Erciş'te Çamurlu yollar çile ve eziyete dönüştü

VAN- Erciş ilçesinde bir çok Mahalle arka sokaklar ve yollar çamurdan geçilmiyor.

Erciş'te Çamurlu yollar çile ve eziyete dönüştü

Van'nın Erciş İlçesi Yukarı ışıklı Mahallesinde altyapı çalışmaları nedeniyle yapılmayan yollar mahalle sakinlerini mağdur etmeye devam ederken, yağışlı havanın da etkisiyle çamur deryasına dönen yollar, mahallelilerin tepkisine neden oldu.

Yağışlı havalarla birlikte mağduriyetlerinin daha da arttığını belirten mahalle sakinleri,Su patlaklarının olduğunu belirterek bozuk olan yollarının bir an önce yapılmasını istediler.Araçların çamur ve çukurlu yollardan zorlukla geçtiği mahallelerde, öğrenciler de eve gidip gelmekte zorluk yaşıyor. Halkın çektiği çilenin ortada olduğunu, yetkililere seslenerek yollarının yapılmasını isteyen Yukarı ışıklı mahallesi sakinleri şunları söyledi:  

Çocuklarımız okula gidip gelemiyor,haftalardır zaten olmayan bu yollar böyle su ve çamur içerisinde,su borularında patlaklar var hep yollara akıyor gelip yapmalarını ve halkı bu çileden kurtarmalarını istiyoruz. Çocuklarımız okula gidip gelirken akşam eve geldikleri zaman çamur içerisinde geliyorlar.Araçlarımızla geçemiyoruz Yol diye bir şey kalmamış durumda,Yollarımızın en kısa zamanda yapılmasını istiyoruz. Ne halde olduğumuzu da görüyorlar ve biliyorlar gelsinler yollarımızı yapsınlar.  diyerek, mahallelerinde bir çok yerin bu durumda olduğunu belirterek tepki gösterdiler.

Öte yandan ilçe genelide arka sokaklarda bir çok Cadde Mahalle ve yol çukurdan çamurdan geçilmezken, yurttaşlar sorunlarının biran önce çözülmesini yollarının yapılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER