Erciş'te 1 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti

Van’ın Erciş ilçesinde (kovid-19) tanısı konulduktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 67 Yaşındaki M. Çiftçioğlu isimli kadın hayatını kaybetti.

Erciş'te 1 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti

Edinilen bilgilere göre,Van'ın Erciş ilçesine bağlı Karatavuk (Cülge) Mahallesinde ikamet eden 67 yaşındaki M. Çiftçioğlu, yoğun öksürük ve yüksek ateş şikâyetleri üzerine Erciş Devlet Hastanesine götürüldü. Burada yapılan ilk muayyenenin ardından Koronavirüs salgını şüphesiyle karantina altına alınan M. Çiftçioğlu, ardından Van’da Koronavirüs hastalarının tedavi edildiği Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Van’da yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren ve KOAH gibi kronik rahatsızlıklarıda bulunan M.Çiftçioğlu (Kovid-19) salgınına yenik düşerek hayatını kaybetti.

İlçede Koronavirüs’ten dolayı dahan önce de Yeşilova (Sulî) Mahallesinde ikamet eden M.Kurt., isimli bir kadın daha hayatını kaybetmişti.Böylece Erciş'te virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükselmiş oldu.

Konuya ilişkin Van Valiliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:"İlimiz Erciş İlçesi Karatavuk Mahallesinde ikamet eden 67 yaşındaki Muhbet Çiftçioğlu 26.03.2020 tarihinde kendisini ziyarete gelen çocuklarını ikametinde misafir ettikten sonra 12.04.2020 tarihinde ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleri üzerine Erciş Devlet Hastanesine başvurmuş, yapılan tetkikler sonucu koronavirüs (Covid-19) şüphesi ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. Kalp yetmezliği, hipertansiyon ve KOAH gibi kronik rahatsızlıkları bulunan Çiftçioğlu‘nun 15.04.2020 tarihinde alınan sürüntü örneği ile Covid-19 olduğu kesinleşmişti.  Yapılan tüm tedavilere rağmen genel durumu kötüye giden Çiftçioğlu, 19 Mayıs 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz."denildi.(HABER MERKEZİ)
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 02:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulahat atmaca
Abdulahat atmaca - 1 hafta Önce

ALLAH rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER