Erciş Belediyesinden Stratejik Planda STK’lara da Söz Hakkı

Erciş Belediyesi 2020-2024 stratejik plan hazırlık çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Erciş Belediyesinden Stratejik Planda STK’lara da Söz Hakkı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler genel seçiminin ardından, Erciş’e ve Erciş halkına yeni dönemde etkin ve verimli hizmet sunabilmek amacıyla Erciş Belediyesi tarafından başlatılan ‘2020-2024 Stratejik Planı’ hazırlık çalışmaları devam ediyor.

2020-2024 Stratejik Planı hazırlık çalışmaları hakkında bir değerlendirme yapan Erciş Belediye Eş Başkanı Yıldız ÇetinStratejik Planlama; Farklı görevlere ve donanımlara sahip birçok kişiyi bir araya getiren, başta sivil toplum örgütleri olmak üzere sahiplenmeyi ve katılımcılığı gerektiren önemli bir süreçtir Stratejik planlama çalışmasının başarısı, katılımcı bir yaklaşım ve sahiplenmesi ile mümkün olmaktadır” dedi.

Çetin; konuşmasının devamında “ Stratejik plan bir kurumun ne yaptığını neden yaptığını, Nasıl yapacağını gösteren, çalışmalara anlam katan, gelecekle ilgili yol gösteren bir çabadır. Bu çaba gelişi güzel olmayıp, sistemli, Paydaşları olan ki paydaşlarımızda bu kentte yaşayan siz değerli STK temsilcileri kamu kurum ve kuruluşlarının değerli temsilcileri ve kentte yaşayan Yurttaşlarımızdır. Stratejik planımız, amaçlarımızı hedeflerimizi ve bunlara ulaşmayı mümkün kılacak yöntemleri oluşturacaktır” ifadelerinde bulundu.

Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden toplantıda Erciş Belediye Eş Başkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek Sivil toplum örgütlerinin öneri ve projelerini dinledi.

Genel olarak Erciş’in imar ve ulaşım sorunu üzerinde durulan toplantıda Eş Başkan Çetin, "Dinlediğim bütün sorunları ve projeleri teker teker not aldım. Buradaki toplantıdan geleceğe ilişkin bir proje çıkartacağız" açıklamasında bulundu.

Toplantıya; HDP Erciş ilçe Eş Başkanları Şakir Asıl, Hücret Kandemir Erciş Belediyesi Eş Başkanları Yıldız Çetin, Bayram Çiçek Başkan Yardımcısı, Kader İnci Belediye Meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Berber ve Kahveciler Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Terziler, Bakkallar ve Lokantacılar Odası, Ağaç ve Demir İşleri Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi odası, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi odası, Hukukçular ve Basın mensupları katıldı.

Stratejik Planın İçeriği

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 9’uncu maddesi gereği Stratejik Plan, “Kamu idarelerinin orta ve uzun vadeli amaçlarını, temel ilke ve politikalarını, hedef ve önceliklerini, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izlenecek yöntemler ile kaynak dağılımlarını içeren plan” olarak tanımlanmıştır.

Haberercis.com

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER