Erciş Belediyesi'nden Asfaltlama Çalışması

Erciş Belediyesi merkezi mahallelerde bozulmuş olan yolarda asfaltlama çalışması başlattı.

Erciş Belediyesi'nden Asfaltlama Çalışması

ERCİŞ HABER- Erciş Belediyesi tarafından 2019 yılı çalışma programı kapsamında ilçede başlatılan yol asfaltlama çalışmaları merkezi mahallelerde devam ediyor.

Son 2 ay içerisinde ilçe merkezinde birçok ana cadde de asfaltlama ve kilitli parke taşı çalışması gerçekleştiren Erciş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, "Asfaltsız yol kalmayacak " sloganından yola çıkarak, yama ile tamir edilmesi mümkün olmayan 15-20 yıllık asfaltları yenileme çalışmalarına Çelebibağı mahallesinden başladı. Önceden tespiti yapılan ana ve ara sokaklarda alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler mahallede bozuk olan yolları sıcak asfaltla kaplamaya başladı.

Çelebibağı Mahallesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Erciş Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin geçtiğimiz ay bozuk olan yollarımızın yapım maliyetini karşılamak için İller Bankası´ndan 6 buçuk milyon lira tutarında bir teminat mektubu almıştık bu mektupla Türkiye Petrolleri Ofisinden satın almış olduğumuz bitüm'le kendi asfaltımızı üreterek bozuk olan yollarımızı sıcak asfaltla kaplamaya başladık dedi.

Haberercis1.com

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yetkin
Yetkin - 6 ay Önce

Salih' ye yolu yapildimi

SIRADAKİ HABER