Erciş belediyesi meclis üyesi ve gazeteci Erhan Akbaş gözaltına alındı

VAN-Erciş'te sabah erken saatlerde yapılan ev baskınlarında Erciş belediyesi meclis üyesi ve gazeteci Erhan Akbaş ,Erciş Belediyesi Eş Başkanları, ilçe Eş Başkanları'nın da aralarında bulunduğu en az 11 kişi gözaltına alındı.

Erciş belediyesi meclis üyesi ve gazeteci Erhan Akbaş gözaltına alındı

ERCİŞ HABER- Van’ın Erciş İlçe Belediyesi Eşbaşkanları Yıldız Çetin, Bayram Çiçek, Belediye Meclis üyesi ve Gazeteci Erhan Akbaş, HDP Erciş İlçe Eşbaşkanı Şakir Asıl, Hücret Kandemir, HDP’li Baran Karaca, Faruk Can, Orhan Akmaz, Ubeyit Can ve Zarife Can yapılan ev baskınlarında gözaltına alınırken gözaltı gerekçeleri ise öğrenilemedi.

Erciş belediyesi meclis üyesi ve gazeteci Erhan Akbaş sabah saatlerinde evine polislerce yapılan baskında gözaltına alındı. Yapılan ev aramasında suç teşkil edecek herhangi bir şeye rastlanmazken Akbaş'ın ceptelefonu ve bilgisayar gibi eşyalara ise incelenme amaçlı el konuldu. Akbaş Gazetecilik döneminde Erciş'te yaptığı haberlerle okullarda gizlenen çocuk istismarları, Kayyum yolsuzluklarını ortaya çıkarmış ve bu nedenle bazı kesimlerin hedefi haline gelerek daha öncede saldırıya ugramisti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER