Erciş Belediyesi Kayyımın bir ihalesini daha iptal etti

Erciş Belediye Meclisi, kayyum döneminde belediyenin sahil yolunda bulunan arazilerinin 25 yıllığına yap işlet devret modeliyle özel bir firmaya tahsis edilmesine dair alınan kararı iptal etti.

Erciş Belediyesi Kayyımın bir ihalesini daha iptal etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde bulunan Erciş Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Eş başkanı Yıldız Çetin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 11 gündem maddesi üzerine meclis toplandı.

Toplantıda, kayyum döneminde Sahil kent Mahallesinde bulunan 171 ada 1 parsel taşınmazın Güneyinde ve Doğusunda bulunan park alanının 25 yıllığına özel bir firmaya yap işlet devret modeliyle yıllık 16 bin+ KDV bedel karşılığında tahsis edilmesine dair alınan karar AKP gurubunun da desteği ile oy birliği ile iptal edildi.

İptale ilişkin açıklama yapan Eş Başkan Yıldız Çetin " Yap işlet devret modeli ile yapılan sözleşmeyi alıp karşımıza incelediğimizde tamamen usulsüzce kişiye özel olarak hazırlanmış bir ihale olduğu açık bir şekilde ortadadır. Kayyım döneminde gerçekleştirilen ihalede imtiyaz ihalesi işlem döngüsüne uyumamış, Yüksek planlama kurulunun kararı alınmamış, Yıllık 16 bin TL kira bedeli ile kurum zarara uğratılmış ve en önemlisi Van 3. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen Erciş'in imar planını kararına rağmen alanda projelendirme yapılarak ruhsat verilmiş dedi.

Haberercis.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem simeklioğlu
Ethem simeklioğlu - 4 ay Önce

Sayın başkan tamda yakışanı yapmış kutlarım

Can
Can - 4 ay Önce

M şirin Yaşar Erciş i satti öbür dünyada iki elin yakanda olacak hala kaymakam iyi çalışti diyen pezolar var

SIRADAKİ HABER