Erciş Belediyesi Devlet Hastanesi önünde sıcak çorba dağıtımına başladı

Erciş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Çorba Ekmek ikramı Devlet Hastanesi önünde hizmet vermeye başladı.

Erciş Belediyesi Devlet Hastanesi önünde sıcak çorba dağıtımına başladı

Erciş Devlet Hastanesi Poliklinikleri önüne kurulan ikram çeşmesi ile artık hastalara ve hasta yakınlarına her sabah sıcak çorba ikram edilecek. Hafta içi saat 07.00’de başlayacak olan çorba ikramından günlük 300 kişi faydalanacak belirli bir sıcaklıkta muhafaza edilen Çorbalar, vatandaşlara içilebilecek sıcaklıkta bardaklar ile Belediye personeli tarafından ikram edilecek.

“Hastası olanlar yemek yemeyi düşünecek bir durumda değil”


Erciş Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin, ikramın aslında en doğru noktasının hasta ve hasta yakınlarına yapılan ikram olduğunu belirterek, “Çünkü hasta ve hasta yakınları maddiyatın çok ötesinde ayrı sıkıntıları ve dertleri var. Onlar yemek yemeyi düşünecek bir durumda değildir. Çünkü tek düşünceleri, tek dertleri hastalardır. Biz sabahları hasta yakını ailelerine hastaneye gelirken karınca kararınca bir bardak çorba nasıl ikram edebiliriz algısıyla hareket ederek, bu projeyi gerçekleştirdik. ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER