Osmangazi’de 5 Yıldızlı Eğitim

Bursa’nın en köklü okullarından olan Bursa Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak eğitime çok büyük önem verdiklerini söyledi.Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okul...

Osmangazi’de 5 Yıldızlı Eğitim
Bursa’nın en köklü okullarından olan Bursa Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak eğitime çok büyük önem verdiklerini söyledi.
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okul ziyaretlerini sürdüren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile birlikte okulu gezerek incelemelerde bulunan Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak, eğitime çok ciddi kaynak ayırıyoruz. İlçemizdeki 250 okuldan 220’sinde çeşitli iyileştirmeler yaptık. Okul yöneticilerinden gelen talepler doğrultusunda, Bursa Anadolu Lisemizin de lavabo ve tuvaletlerini yeniledik. Bildiğiniz gibi okulumuz Bursa’nın en eski ve köklü okullarından. Okulumuzun bazı yenilemelere ihtiyacı vardı. Bizde, müdürümüzün isteği doğrultusunda yaz boyu çalışarak fiziki anlamda bir takım iyileştirmeler yaptık. İnşallah burada eğitim gören çocuklarımız da, en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayıp, ülkemizin, şehrimizin geleceğine önemli katkı sağlayacaklar” dedi.
Sınıfları dolaşarak öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarı dileyen Başkan Dündar, “şehrimizin bürokrasinde, siyasetinDE, iş dünyasında söz sahibi birçok isim bu okulumuzdan yetişmiş insanlar. Bizler de, okulumuzun bu tarihi misyonunu sürdürmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Okullarımızın fiziki kalitesini ayakta tutmak bizlerin, eğitim kalitesini ayakta tutmak DA sizlerin görevi. Sizlerin başarısı, ülkemizin, şehrimizin başarısı demek. Sizlere güveniyor, derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.
Bursa Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Aksu’da, verdiği destekler için Başkan Dündar’a teşekkür etti. Aksu, “Okulumuzun lavaboları kullanılacak gibi değildi. Bizler de, başkanımızdan bu konuda bizlere yardımcı olmasını istedik. Kendileri, okulların kapanması ile birlikte okulumuzun lavabolarını, bu gün beş yıldızlı otellerin kullandığı lavabolara sahip olduk. Ben, 850 öğrencim ve veliler adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER