3'üncü Türk ve Rus devriyesi de taşlı protestoyla karşılaştı

Soçi mutabakatı kapsamında üçüncü ortak kara devriyesine çıkan Türk ve Rus askerleri, yine bölge halkının taşlı protestosu ile karşılaştı.

3'üncü Türk ve Rus devriyesi de taşlı protestoyla karşılaştı

Rusya ve Türkiye askerleri, Soçi mutabakatı doğrultusunda Kuzey ve Doğru Suriye bölgesinde 3’üncü ortak kara devriyesine çıktı. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Rusya Federasyonu ile 22 Ekim 2019 tarihinde Soçi’de varılan mutabakat çerçevesinde Türk ve Rus askeri unsurları ve İHA’larının iştirakiyle üçüncü ortak kara devriyesi, Fırat’ın doğusundaki Kamışlı-Derik arasındaki bölgede başladı" denildi.

Rus ve Türk ortak devriyesi Qamişlo’nun Girkê Legê ilçesine  bağlı Dêrna Axa köyünden geçişleri sırasında halkın tepkisi ile karşılaştı. Halk, Türkiye’nin saldırılarına dönük tepkilerini ortak devriye konvoyunu taşlayarak gösterdi.

Varılan mutabakat çerçevesinde 5 Kasım günü Kobanê’de ortak devriye turu atan Türk ve Rus askerleri yine halkın tepkisi ile karşılaşmış ve konvoyda yer alan askeri araçlara çürük meyve, yumurta ve ayakkabı fırlatılmıştı.

Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER