Şule Çet davasında keşif: Sanıklar getirilmedi

ANKARA- Şule Çet'in ölümüyle ilgili, davaya bakan mahkeme heyeti, olayın meydana geldiği plazada keşif gerçekleştirdi. Sanıklar “güvenlik” gerekçesiyle keşif sırasında hazır bulundurulmadı.

Şule Çet davasında keşif: Sanıklar getirilmedi

Ankara'da, Yelken Plaza’nın 20'nci katından düştüğü ileri sürülen Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili, davaya bakan mahkeme heyeti, olayın meydana geldiği plazada keşif gerçekleştirdi.

SANIKLAR KEŞFE GETİRİLMEDİ

Davanın görüldüğü Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkan ve üyelerinden oluşan heyete keşif sırasında tarafların avukatları da eşlik etti. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand ise güvenlik gerekçesiyle keşfe getirilmedi.

Mahkeme başkanı ve üyeler, adli tıp kurumundan bir uzman ve bir inşaat mühendisinden oluşan bilirkişi heyetiyle olay yerinde inceleme yaptı. Mahkeme başkanı, bilirkişilere olaya ilişkin sorular yöneltti. Mahkeme heyeti, Çet’in ölümünden sonra olay yerine ilk gelen ekipte bulunan 10 Nisan Polis Karakolu’nda görevli polislerin de bilgisine başvurdu. Şule Çet’in düştüğü yerde de inceleme yapan heyet, daha sonra plazadan ayrıldı.

‘EN ÖNEMLİ DELİLLER KAYIP’

Keşfin ardından açıklama yapan Çet ailesinin avukatlarından Onur Tatar, sanıkların keşif için getirilmemesine tepki gösterdi. Şule Çet’in üzerindeki iç çamaşırı ve kadın pedinin de hâlâ bulunamadığını ifade eden Tatar, tecavüz bulgusunu ispatlayabilecek en önemli delillerin kaybolmasında ihmali olanlardan hesap sorulmasını istedi.

Mahkeme heyetinin, adli tıp uzmanları Prof. Dr. Çağlar Özdemir ve Prof. Dr. Hakan Kar’ın keşif esnasında işlemlerde bulunmalarına müsaade etmediğini kaydeden Tatar, söz konusu uzmanların keşfin ardından olay yerinde inceleme yaptıklarını ve hazırlanan raporu dosyaya sunacaklarını söyledi.(Ankara/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER