Kanlı saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi yaralandı

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki Barış Mitingi’nde gerçekleşen iki ayrı patlamada 30 kişinin hayatını kaybettiğini, 126 kişinin yaralandığını duyurdu.

Kanlı saldırıda  30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi yaralandı
 İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki Barış Mitingi’nde gerçekleşen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, iki ayrı patlamada 30 kişinin hayatını kaybettiği, 126 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı’ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

“Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

“Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER