Çocuklarının dişlerini çürüten baba tutuklandı

DIŞ HABERLER-'Babaları çocuklara sadece kek ve kola veriyordu.'

Çocuklarının dişlerini çürüten baba tutuklandı

Fransa'da biri üç, diğeri dört yaşındaki iki oğlunun dişlerini sadece kola ve kek vererek çürüten bir baba hapse atıldı.

Fransa'nın Limoges Mahkemesi, ismi açıklanmayan Fransız babayı 2016-2018 yılları arasında babalık görevlerini yerine getirmediği için 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Savcılar, alkolik babanın çocuklarına ve eşine şiddet uyguladığını da kaydetti. Sadece kola ve kekle beslenen büyük çocuğun yedi dişinin çürüdüğü, küçük erkek çocuğun ise konuşamadığı belirtildi. Her iki çocuk da sağlıklı bir şekilde beslendikleri koruyucu ailelerin yanına yerleştirildi.

YARDIMIN TÜMÜNÜ ALKOLE HARCAMIŞ

Yardım kuruluşu France Victimes 87'nin temsilcisi Carole Papon, babanın "Okuma-yazma bilmediğini, sayı sayamadığını, durumun ciddiyetinin farkında olmadığını ve aldığı sosyal yardım ödemelerinin tümünü alkole harcadığını" söyledi. Papon ayrıca, "Ailenin yiyecek hiçbir şeyi olmadığını ve içecek olarak sadece kola bulunduğunu" anlattı. Savcı Yardımcısı Bruno Robinet de "Evde buzdolabı yoktu, çocuklar çarşafsız ve yorgansız bir şiltede yatıyordu. Babaları çocuklara sadece kek ve kola veriyordu" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER