Sağanak Yağış Van’da Taşkınlara Neden Oldu

Van’da 3 günden buya belli aralıklarla etkisini gösteren sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi.Van’da 3 günden buyana belli aralıklarla devam eden sağanak yağmur, şehrin bazı mahallelerinde su taşkınlarına neden oldu. Van Büyükşehir...

Sağanak Yağış Van’da Taşkınlara Neden Oldu
Van’da 3 günden buya belli aralıklarla etkisini gösteren sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi.
Van’da 3 günden buyana belli aralıklarla devam eden sağanak yağmur, şehrin bazı mahallelerinde su taşkınlarına neden oldu. Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yağmurla birlikte taşan logarların temizlenmesi için sabahın erken saatlerinden itibaren aralıksız çalışmaya başladı. Şehir merkezinde ise tıkanan logarların açılması için hummalı çalışma yürüten ekipler, çevredeki vatandaşların iş yerlerine olası taşkınlıkları önlemek amacıyla vidanjör yardımı ile logarlar açılıyor.
Yağmurları fırsat bilen şemsiye satıcıları ise Cumhuriyet ve Kazım Karabekir caddelerinde satışlara başladı. Şemsiye satıcısı bir vatandaş, sabah saatlerinden itibaren tanesini 10 ila 20 TL’den sattığını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER